Muzeum interaktywne w Osace plus ulica handlowa Tenjinbashi

By To Nie Manga - 09 grudnia


Główna wystawa Museum of Housing and Living

O Muzeum of Housing and Living

( Zamieszkania i jego warunków)

Jak trafiłam do muzeum, o nazwie, którą karkołomnie usiłowałam przetłumaczyć? Usłyszałam, że należy ono do jednego najpopularniejszych w Osace. Mój japoński wciąż nie jest na tyle zaawansowany by sprawdzić statystyki i zaoferowań Wam sprawdzoną opinię. Jedno jest pewne, wyskakuje jako jedno z tych najważniejszych. 

Koty i psy też są

A co właściwie oferuje? Przedstawia interaktywną replikę Osaki z czasów Edo. Do większości domów można wejść i dotyknąć eksponatów.
Ponad to, możecie również obejrzeć makiety miasta z różnych okresów. W momencie gdy odwiedzałam ten przybytek towarzyszyła mu wystawa specjalna przedstawiająca tradycyjne japońskie malowidła. Obecnie zaś można obejrzeć sprzęty domowe z różnych epok używane do gotowania i sprzątania. Warto sprawdzić na stronie. Nie polecam jednak korzystać ze strony angielskiej, już lepiej użyć własnego translatora bo ten wbudowany w stronę totalnie się nie sprawdza (jest to niestety reguła w przypadku większości stron miejsc turystycznych w Japonii). 

Jedna z makiet

Kolejna już nowocześniejsza

Muzeum nie zrobiło na mnie wielkiego wrażenia. Być może dlatego, że to samo widziałam w tokijskim muzeum Edo, które jest większe przez co też pewnie mniej zatłoczone. Rozumiem jednak czemu jest dość popularne. Można w nim wypożyczyć kimono za cenę zaledwie 500 jenów na pół godziny i robienie zdjęć nie stanowi żadnego problemu. 
Jeśli chcecie skorzystać z tej opcji, przyjdźcie jak najwcześniej gdyż kolejka jest całkiem pokaźna. Bilet na kimono dostaje się korzystając z automatu.

Ruchome schody ozdobione malowidłowami

Podsumowując, uważam, że dla kogoś kto jest pierwszy raz w Japonii jest to świetne miejsce warte zobaczenia.

Biedronka w azjatyckim wydaniu

Tenjinbashi najdłuższa ulica handlowa w Japonii

Gdy już skończycie jego zwiedzanie muzeum czeka na Was  handlowa ulica Tenjinbashi, która ciągnie się około 2.6 kilometra. Daje wam szansę na zobaczenie wszelkiej maści sklepów typowych dla Japonii. 

Jedno z moich ulubionych wejść
Bramy na szczęście?

Co więcej jest dość szeroka i długa, dlatego nie należy do nadmiernie zatłoczonych. Przy czym dach schroni Was przed deszczem. W miejscach gdy musicie pokonać skrzyżowania będziecie mogli zaobserwować zmieniające się dekoracje bram wejściowych.  Możecie bez problemu się  posilić zarówno street food, lub wskoczyć do którejś z restauracji. Nie zabraknie też potencjalnych pamiątek, oraz świątyń. Możecie między innymi odwiedzić również Tenmangu.

Czy ktoś wie co to za zwyczaj?

Zapraszam więc do poznania Osaki z mniej oczywistej i równie ciekawej strony. 

Dojazd

  • Linią Sakaisuji: stacji Tenjinbashisuji 6-chome skierujcie się w prawo i udajcie do windy.
  • Linią JR  Osaka Loop Line wysiądźcie na  stacji Tenma przez wyjście numer 2 skierujcie się w lewo by następnie przejść około 500 metrów prosto

Ciekawe jest to, że muzeum nie zajmuje całego budynku tylko jego część. Gdy wysiądziecie na stacji Tenjinbashisuji 6-chome skierujcie się w prawo i udajcie do windy by wjechać na ósme piętro.

 

Godziny otwarcia  

Muzeum jest zamknięte we wtorki. Warto sprawdzić na wszelki wypadek na stronie, dni zaznaczone na różowo to te, w które muzeum jest niedostępne.

Ceny biletów

Cena biletu za wystawę stałą to 600 jenów dla dorosłych, 300 dla uczniów liceum i studentów. Muzeum jest darmowe dla młodszych dzieci i starszych powyżej 65 lat. 

Cena biletu za wystawy dodatkowe może się wahać, zwykle to 300 jenów, przy czym cena maleje w przypadku zakupu dostępu do całych zasobów muzeum. 

Wypożyczenie kimona 500 jenów.

Strona internetowa 

  • Share:

You Might Also Like

2 comments

  1. Japonia to tak ciekawe miejsce. Fajnie byłoby choć raz tam pojechać i poczuć atmosferę, coś zupełnie innego niż to, co znam. :) Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie. :)

    OdpowiedzUsuń